Modlitwy ministrantów

1. Modlitwa Ministranta  
Panie Jezu Chryste, Ty wezwałeś mnie,abym szedł za Tobą drogą do Ojca.Chcę iść z Tobą, chcę żyć z Ciebie.Bądź światłem, które mnie oświeca.Bądź moim Mistrzem, którego kocham,i za którym idę.

Wyryj głęboko w moim sercu słowo Twoje.Naucz mnie patrzeć na Twój przykład.Napełnij mnie Twoim życiem, abym uwielbiał Ojcai służył braciom tak, jak Ty nakazałeś.Wybaw mnie od grzechu.

Przełam we mnie to, co się Tobie opiera.Daj mi Ducha Twego i dozwól,aby obietnica Twoja wypełniła się we mnie.Chcę żyć przez Ciebie, z Tobą i w Tobie -w miłości Ducha Świętego ku chwale Ojca.

Maryjo, Matko Kościoła, Królowo świata,bądź mi Matką na drogach mojego życia.Wyjednaj mi Matko pięknej miłościDucha miłości, co nigdy nie ustaje,Ducha mądrości Krzyża,co wiedzie do Zmartwychwstania.

Święty Janie Berchmansie,Apostole całkowitego oddania się Bogu i bliźnimna wzór Maryi - módl się za mną


2. Modlitwa Przed Mszą Świętą  
Oto za chwilę przystąpię do Ołtarza Bożego, do Boga który rozwesela młodość moją. Do świętej przystępuje służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę cię Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen.
3. Modlitwa Po Mszy Świętej  
Boże, którego dobroć powołała mnie do Twojej służby, spraw, bym uswięcony uczestnictwem w Twych tajemnicach, przez dzień dzisiejszy i całe me życie szedł tylko drogą do zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Kreator www - przetestuj za darmo